niedziela, 19 stycznia 2014

Molinard - Vanille Patchouli EDT


Kocham paczulę we wszystkich odsłonach, uwielbiam także nutę wanilii oraz karmelu, a jesli wszystkie te składniki połączono tak doskonale właśnie w tej kompozycji.  Z nazwy zapach wydaje się prosty, no bo co niby może być skomplikowanego w perfumach z paczulą i wanilią ? Teoretycznie nic, ale marka Molinard pokazała, iż da się zrobić to w wielkim stylu!

Zapach należy do kategorii orientalno -drzewnej  i dominują tu wspomniane wcześniej trzy składniki: paczula, karmel i wanilia. Żadne z nich jednak nie dominuje i nie stara się´´ zagłuszyć´´ pozostałych., a wręcz przeciwnie wszystkie one tworzą nierozerwalne trio i idealnie ze sobą współgrają.
Nie powiedziałabym, że jest to typowy zapach z gatunku jadalnych,bo nie czuję się w nim jak słodki do obrzydzenia deser, który odstawiamy na bok po spróbowaniu kilku łyżek. Powiedziałabym, że to zapach budyniowo-krówkowy z´´ pazurem´´ w postaci dodatku paczuli.

To cudowna mieszanka, która zachwyci każdego, szczególnie w zimne dni.
Trwałość to ok. 7 godzin, zapach nie wypełnia całego pomieszczenia, ale jest dobrze wyczuwalny przez innych. Świetnie komponuje się z ciepłym szalikiem:)

Jestem wielką fanką zapachów marki Molinard i koniecznie muszę sprawdzić inne propozycje z waniliowej serii! 


Nuty zapachowe : 

nuty głowy: karmel, wanilia, pomarańcza

nuty serca : paczula, goździki ( przyprawa) , pieprz

nuty bazy : piżmo, drzewo sandałowe


Ocena : 5 / 5

Cena: flakon 100ml kosztuje ok. 30 €

Dostępność : perfumerie online


Znacie ten zapach?  Lubicie takie nuty w perfumach?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz