niedziela, 11 maja 2014

Ingrid Cosmetics - Estetic lakier do paznokci odcień 97

Lubię takie odcienie żywej, błyszczącej czerwieni tym bardziej kiedy sam lakier jest prosty w obsłudze i malowanie nim zajmuje mało czasu tak jak w przypadku tego lakieru z linii Estetic. Do wyboru mamy dość dużo odcieni, ale moim zdaniem są one mało urozmaicone i dominują czerwienie, róże, fiolety i brązy. Przydałoby się coś bardziej szalonego, ale generalnie kolory są ładne.

Sam lakier ma spłaszczony pędzelek i bardzo fajną nie lejąca, ale i nie za gęstą konsystencję i dzięki temu aplikacja jest szybka i bezproblemowa. Jedna warstwa daje już widoczny kolor, ale lepiej dodać drugą dla pełnego efektu błyszczącego koloru. Zaskoczył mnie czas schnięcia, bo już po krótkiej chwili wszystkie paznokcie były całkowicie wysuszone!  Trwałość standardowa, czyli ok. 3-4dni, a potem lakier ściera się jak zawsze jednak ze zmywaniem też nie ma kłopotów. Używam zmywacza Isany, który usuwa ten lakier już za jednym pociągnieciem wacika, bez rozmazywania jak to się często zdaża w przypadku takich odcieni.

Wydaje mi się jednak, że lakier śmierdzi jakoś bardziej niż inne, a nie jestem na ten zapach zbyt wrażliwa, bo maluję paznokcie od lat. W tym wypadku jednak autentycznie zrobiło mi się niedobrze od tego ´´aromatu´´ , mimo, że zawsze staram się go nie wdychać i otwieram okno na czas malowania.
Druga sprawa to to, że lakier zawiera na pierwszym miejscu toluen co automatycznie skreśla go u mnie i niestety wyląduje on przez to w koszu. Wystrzegam się tego składnika jak i formaldehydu i nie wierzę, że są one konieczne w lakierach skoro inne mogą się bez nich obyć. Szkoda, bo z przyjemnością używałabym tego kosmetyku, bo jest on naprawdę niezły.

Ocena: 4 / 5

Cena: 10ml / ok. 4 zł

Dostępność: sklep online producenta


Jak wam się podoba ten kolor?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz