poniedziałek, 23 lutego 2015

Jacomo - Art Collection # 8 Nic nam się nie chce, jesteśmy zmęczone, rozdrażnione, mamy wszystkiego i wszystkich dość, a jeszcze dobija nas pogoda za oknem, bo trzyma mróz i musimy marznąć na przystanku albo tak leje, że zanim dojdziemy do pracy, na uczelnię czy gdziekolwiek indziej to jesteśmy przemoczone do suchej nitki co wiąże się z tym, że cała fryzurę szlag trafił i musimy zerkać w lusterko czy aby przypadkiem nie rozmazał nam się tusz. Niech nikt nawet nie próbuje do nas podchodzić, bo jesteśmy jak mina - od razu wybuchamy i jedyne na co mamy ochotę to wrócić do domu, napić się gorącej herbaty i zapomnieć o wszystkim.  Na paskudny humor najlepiej mi pomaga ulubiony zapach ( i tabliczka czekolady!), który może nie sprawi, że od razu będę tryskać energią i uśmiechać się do ludzi, ale skutecznie poprawi mi nastrój. Jednym z takich zapachów jest Jacomo # 8 Art Collection, w której dostępne są także # 2 i # 9 i ten ostatni mocno chodzi mi po głowie i muszę go zdobyć.


Ósemka to zapach otulający, ciepły, korzenny. Bardzo kojarzy mi się ze Świętami Bożego Narodzenia zapachem przypraw, pierniczków. Ten zapach jest jak siedzenie pod ciepłym kocem w pokoju ogrzewanym przez kominek, w którym trzaska palone drewno. Popijamy gorącą, aromatyczną herbatę koniecznie w czerwonym kubku. Herbata jest bogata w naturalne przyprawy takie jak cynamon, imbir, goździki i kardamon. Czuć także suszone owoce. Dodaliśmy do niej także kropelkę mleka, aby złagodzić nieco intensywny smak i dodać kremowości.


Cudnownie mi się go nosi właśnie zimą, bo wspaniale rozgrzewa i od razu czuję się lepiej. Jest tylko jedno ALE. Trwałość. Ubolewam, że tak piękny zapach nie trzyma się na mnie dłużej niż zaledwie 3 -4godz, a potem jest już niewyczuwalny nawet dla otoczenia. Wielka szkoda!Jeśli jeszcze nie znacie Ósemki to gorąco zachęcam do testów!


Nuty zapachowe :

nuty głowy : imbir, kardamon, czarna herbata

nuty serca : frezja, mleko, suszone owoce

nuty bazy : bursztyn, miód, cynamon


A co Wy sądzicie o tym zapachu?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz