poniedziałek, 6 lipca 2015

Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris - Pharmaceris - Sensi-Micellar-nawilżający płyn micelarny do oczyszczania i demakijażu twarzy i oczuMiceli zwykle używam w charakterze toniku i do zmycia makijażu. Z reguły nie jestem wybredna, bo praktycznie każdy taki produkt jeśli nie radzi sobie z dokładnym usunięciem mocniejszego makijażu oczu ( co mi się już przydarzyło) to przynajmniej odświeża i tonizuje skórę. Ten nawilżający płyn micelarny należy co prawda do mojej Mamy, ale zanim kupiłam odpowiedni tego typu kosmetyk dla siebie stosowałam go codziennie i mam mieszane uczucia...

Opakowanie: typowe dla Pharmaceris. Duży plus, że przezroczyste.

Zapach i Konsystencja: bezbarwny płyn o prawie niewyczuwalnym zapachu

Działanie : jest on przeznaczony dla cery alergicznej i wrażliwej, czyli dokładnie takiej jaką ma moja Mama. Ja wręcz przeciwnie, a w dodatku od czasu przyjazdu cera zmieniła mi sie na tłustą i lubi się błyszczeć ( pewnie też z powodu tych strasznych upałów!)  i niestety, ale ten płyn użyty jako tonik po umyciu twarzy żelem (obecnie stosuję Ziaja Żel Oczyszczający z Liścmi Manuka) sprawia, że za chwilę skóra jest przetłuszczona, a w ciągu dnia tylko sie to wzmaga. Czuję też dziwny film i myślę, że to wina obecnej  w składzie gliceryny. Fakt, płyn nawilża, bo skóra jest gładka w dotyku, ale bardzo nie podoba mi się właśnie ta nadprodukcja sebum i z tego względu musiałam kupić micel przeznaczony dla mojego typu skóry.

Co do zmycia makijażu ( oczu i ust) to tu nie mogę narzekać. Tusz, kredka / eyeliner, cienie wszystko jest zmyte szybko i bez podrażnień. To samo tyczy się szminki. Oczywiście nie mówię tu o makijażu wodoodpornym i podkładzie, pudrze, bo je zmywam tylko za pomocą odpowiedniego preparatu i wody.


Podsumowując: tak, jako płyn do demakijażu szczególnie tego niezbyt mocnego. Jako tonik tylko dla cer suchych i tych bez skłonności do przetłuszczania.

Ocena : daje 4, bo płyn wywiązuje się ze swojej roli, ale nie jest przeznaczony dla mnie / 5

Cena: 200ml / ok. 20zł

Dostępność: apteki


Znacie ten płyn?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz