środa, 1 lipca 2015

Miss Sporty - Funtasy nr 040
Lakier z kolekcji Funtasy posiadam w dwóch odcieniach. Dziś zajmę się nr 040 - elektryzującym niebieskim z drobinkami. W zasadzie ten odcień na paznokciach jest jaśniejszy niż w buteleczce, ale i tak nie zostanie moim ulubionym. Nie widzę w nim nic ciekawego, choć ponoć teraz niebieski manicure jest wyjątkowo modny, no cóż ja wolę ciemny granat.

Pędzelek jak to w lakierach tej marki jest wygodny, żadnych problemów z malowaniem nie ma aczkolwiek pierwsza warstwa za bardzo prześwituje i kolor jest wyblakły. Obowiązkowo trzeba nałóżyć dwie, a w moim przypadku nawet trzy do pełnego efektu. Nie lubię tego i za to gwiazdka w dół. Druga sprawa to brokat. Tak to dokładnie jest brokat,a  nie malutkie drobinki, choć takie się wydają i nie czuć ich na paznokciach, nie powodują też charakterystycznego uczucia ´´szorstkości ´´. Otóż miałam may kłopot by go zmyć, bo trzeba było mocno trzeć, wacik się rozwarstwiał i przyklejał do brokatu, a i tak jeszcze na drugi dzień po zmyciu gdzieniegdzie widać było świecące drobiny. To sprawia, że niechętnie sięgam po takie błyszczące lakiery.

Czas schnięcia jest optymalny, a sam lakier ładnie wygląda na paznokciach choć nie powiem, żeby dobrze mi się go nosiło. Nie wiem czemu, ale miałam wrażenie, że ten kolor i wykończenie jest trochę tandetne. Trwałość również nie powala : trzy dni i pojawiły się odpryski.

Widzę ten odcień jedynie na lato lub na imprezę. Sięgnę po niego jeszcze nie raz, żeby skończyć butetelczkę, ale nie czuję do niego wielkiej sympatii.


Ocena: 3 / 5

Cena: 7ml / ok. 9zł

Dostępność: Rossmann


Jak Wam się podoba ten kolor?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz