piątek, 7 sierpnia 2015

Sally Hansen - 18K Gold - odżywka wzmacniająca ze złotemNowinka w ofercie Sally Hansen -odżywka ze złotem, która ma pełnić rolę utwardzacza. Można ją nakładać solo, jako bazę pod lakier lub na lakier w celu dekoracyjnym ( co wydaje mi się bezsensowne, ale o tym za chwilę). Poza tym mamy oczekiwać po niej nawilżenia, utwardzenia i szybszego wzrostu płytki paznokcia. Czy to godny polecenia produkt? Moim zdaniem nie. Dlaczego? Czytajcie dalej:

Opakowanie: 10ml buteleczka z pędzelkiem. Nic nadzwyczajnego.

Konsystencja: jest to bezbarwny lakier ze złotymi płatkami, które wbrew temu co widać na zdjęciach producenta nie jest tak bardzo napakowany tymi drobinami. Są one raczej luźno zawieszone w lakierze. Zresztą ja i tak nie bardzo wierzę, że to 18karatowe złoto...

Działanie: zaznaczam od razu, że stosuję ją tylko jako bazę pod lakier, bo kiedy nie maluję paznokci to daję im odpocząć i niczym ich nie mażę, bo po co? Natomiast w roli dekoracyjnej, czyli na już położony lakier ta odżywka kompletnie się nie sprawdza, bo drobinki nakładaja się nierówno. Nie da się nałożyć ich tak by była ich taka sama ilość na każdym paznokciu. Raz jest ich więcej, a raz mniej i dlatego nie widzę sensu takiego użycia. Zresztą były by widoczne chyba jedynie na ciemnych lakierach np. czarnym czy granatowym. Muszę też dodać, że po pomalowaniu wysycha w sekundę i nie nabłyszcza paznokci.

Druga sprawa to ta, że  te drobiny mimo tego, że są niewyczuwalne to ciężko schodzą w trakcie zmywania zmywaczem i jeszcze przez dwa dni´´ siedzą´´ na niektórych paznokciach. To kolejny minus. Następny jest taki,iż odżywka w ogóle nie sprawia, aby jakikolwiek lakier trzymał się u mnie dłużej niż zwykle. W ogóle na tym polu nie działa i to samo potwierdza moja Mama, z którą ten kosmetyk używam. Obie też nie zaobserwowałyśmy działania w kwestii nawilżenia i utwardzenia. Paznokcie mamy takie same jak zwykle, choć ja na swoje nie mogę narzekać aczkolwiek mogłyby być trochę twardsze i mniej suche. Co do ich szybszego wzrostu to i tak mi na tym nie zależało, bo same z siebie rosną bardzo szybko.

Jak w takim razie działa ta odżywka? Dla mnie nijak. To normalny bezbarwny lakier z gadżetem w postaci złotych płatków, który można użyć w celu zabezpiecznia paznokci przed odbarwieniem z lakierów. Nic więcej. Nie zniechęcam jednak całkowicie, bo może Wy zauważycie w niej coś niezwykłego?


Ocena: 2 / 5

Cena: 10ml / ok. 15zł

Dostępność : nie wiem, dostałam


Spotkałyście się już tym produktem?

2 komentarze:

  1. nie znam ale skoro tak słabo oceniasz to sie nie skuszę. Pozdrawiam Upalnie Kasia

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Moim zdaniem to nic rewelacyjnego.

      Usuń