wtorek, 4 sierpnia 2015

Skarb Matki - budyń do ciała czekoladowo-pomarańczowy


Budyń do ciała. Kto z nas nie chciałby posmarować się takim smakołykiem? Producenci wiedzą jak przyciągnąć do swoich produktów i to działa, bo mój Starszy bardzo polubił ten kosmetyk i ciągle pyta kiedy będziemy się smarować ´´budyńkiem´´:D. Za sam pomysł producentowi należą się brawa! A jak z działaniem? Nie mogę narzekać, choć pewnie nie jest to kosmetyk dla skóry wrażliwej i bardzo suchej, problematycznej.

Opakowanie:plastikowy słoiczek, zwykły, ale poręczny, bo można wykorzystać produkt do samego końca. Szkoda tylko, że ma 140m, bo to trochę za mało.

Zapach i Konsystencja: wyobrażałam sobie, że budyń będzie miał rzeczywiście konsystencję budyniu i czekoladowy kolor, a także będzie pachniał mocno i jadalnie coś na kształt lubianych przeze mnie, a już trudnych do zdobycia maseł do ciała Fruttini. Nie, tak nie jest, co nie znaczy, że jest źle! Otóż budyń jest lekko beżowy i naprawdę wygląda jak schłodzony, rozmieszany budyń. Trochę ´´ucieka´´ z palców w trakcie nabieranie ze słoiczka, ale ogólnie nie ma przy tym problemów.Pachnie natomiast lekko kakaowo, a nuta pomarańczowa jest w oddali. Generalnie ten zapach napewno nie jest bardzo mocny,choć wyczuwalny i czuję w nim kosmetyczne naleciałości. W każdym razie dla mnie nie jest typowo jadalny i nie mam ochoty sięgać po łyżkę. Starszemu jednak bardzo odpowiada:)


Działanie: tu nie mam żadnych zastrzeżeń, ale do czego się mogę przyczepić skoro Starszy od urodzenia ma skórę normalną bez skłonności do przesuszeń i nie musi być smarowany codziennie. Nie potrzeba mu specjalistycznych preparatów do nawilżania dlatego budyń ten bardzo dobrze jego skórę wygładza, odżywia i nawilża, a przy tym nie jest tłusty, choć lekka warstwa na ciele jest trochę wyczuwalna, aczolwiek nie utrudnia ubrania się. To produkt przede wszystkim dla skóry normalnej, bo wątpię, aby skóra mocno sucha była z niego zadowolona. Na lato jednak jest jak znalazł!

Pomarudzę jednak trochę nad składem. Nie jest najgorszy, ale mogłby być trochę lepszy, mieć więcej naturalnych substancji w końcu to kosmetyk skierowany przede wszystkim dla dzieci.


Podsumowując: jeśli lubicie ciekawie pachnące kosmetyki i potrzebujecie nawilżacza na teraz to spróbujcie tego czekoladowo-pomarańczowego deseru, bo kto powiedział, że musi on być tylko dla najmłodszych w końcu i my lubimy słodycze:)


Ocena: 4 / 5

Cena: 140ml / ok. 13zł

Dostępność: apteki


Wypróbowałyście już ten budyń?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz