piątek, 25 września 2015

Yves Rocher-Neonatura Souffle

Mniej znana wersja Neonatury, która nie powinna w ogóle nosić tej nazwy, ponieważ to dwa kompletne różne zapachy i o ile wersja podstawową uwielbiam i nie pojmuję dlaczego YR zdecydowało się ją wycofać ( obecnie flakon osiąga kosmiczne ceny) to Souffle to dno dna. Gorzej się już chyba nie dało.

Jeśli spojrzymy na nuty to widzimy, że powinnien to być zapach raczej na wiosnę, lato ciepły, lekko cytrusowy-kwiatowo słodkawy. Niestety od samego początku czuć niewiele więcej niż słabe cytryny i ich skórki oraz podsuszony już imbir, który nic konkretnego już tu nie wnosi, bo jest już niezbyt świeży. Gardenia tahitańska jeśli jest to wyjątkowo anemiczna, bo prawie wcale jej nie czuć. Innych kwiatów również brak nie wspominając o wanilii czy bursztynie.

Najgorsze jest jednak to, że można na raz zużyć całkiem sporo, a i tak po chwili perfumy poprostu się ulatniają. Ich trwałość i projekcja są bardzo marne, bo na mnie Souffle gaśnie już po niecałej godzinie zresztą nawet w ogóle się nie rozwija wciąż jest tylko cytryna z imbirem jak z mgiełki zapachowej. Wstyd, że YR postanowiło wypuścić coś tak nieudanego, ale na szczęście i Souffle jest już wycofany, choć można je jeszcze spotkać. Ja radzę trzymać się z daleka. Nieudany twór, wypuszczony niewiadomo po co i dla kogo. I tylko szkoda starej, dobrej Neonatury Cocoon...


Nuty zapachowe:

nuty głowy : imbir, mandarynka, cytryna, bergamotka

nuty serca: jaśmin, ylang ylang, kwiat gardenii tahitańskiej ( Tiare)

nuty bazy: bursztyn, benzoina, wanilia


Ocena: 1 / 5

Cena:?

Dostępność : aukcje


Znacie ten zapach?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz