piątek, 15 lipca 2016

Dolce&Gabbana- Dolce

Lubię projekty i kampanie reklamowe D&G za to jak przedstawiają kobietę. Nie jest ona wulgarna, wyuzdana, nie epatuje tanią seksualnością.Jest czysto kobieca, piękna, pociągająca i zmysłowa. Cieszy się życiem i je celebruje.Nie wszystkie ich ubrania i dodatki oczywiście mi się podobają, nie wszystkie są w moim stylu, ale nie zaprzeczę, że sa oryginalne i trudno je pomylić.  Tak samo jak uwielbiam projekty nieżyjącego już Oscara de la Renty.

Dolce, czyli słodki, (choć wydaje mi się, że dla tych perfum to słowo powinniśmy rozumieć jako łagodny) miały premierę już 2 lata temu, a ja poznałam je niedawno. Są popularne, widzę je w każdej perfumerii, a mimo to nie byłam do nich przekonana, choć flakonik jest uroczy i z tego powodu ( i niestey tylko z tego) świetnie nadaje się na prezent dla ukochanej jesli oczywiście wiemy, że lubi tak subtelne pachnidła, które niby są, a wcale ich nie ma. Reklama też bardzo przypadła mi do gustu.To taki zapach - duch. Lekki, letni wietrzyk, który tylko muska skórę i znika szybciej niż się pojawia. Nieśmiała lilia wodna z równie bladym neroli i piżmem. Nic więcej się tu nie pojawia, a to co jest od początku do końca jest straszliwie transparentne. Sama na sobie słabo go czuję nawet po solidnym spryskaniu. Nawet na włosach prawie się nie trzyma. Mogło być dobrze, bo gdyby dodano mocy, gdyby postarano się, aby składniki nie były tak ´´skopane i umęczone´´, że boją się bardziej wychylić to myśle, że Dolce miałoby potencjał być ciekawą propozycją na upalne, letnie dni, ale niestety nie jest, no chyba, że ktoś naprawdę lubi pachnieć mega delikatnie i chce dopsikiwać się wielokrotnie w czasie dnia, ale wtedy patrząć na cenę flakonika nie jest to zbyt opłacalne.


Szkoda panowie Dolce i Gabbana. Wielka szkoda. Zaliczam ten zapach do nieudanych tworów i aż nie chce myśleć jak słabe muszą być dwie kolejne jego odsłony.


Nuty zapachowe

nuty głowy: neroli, kwiat papaji

nuty serca:  biały amaryllis, narcyz, biała lilia wodna

nuty bazy: kaszmeran, piżmo


Ocena: 2 / 5

Cena: 75ml / ok. 220zł

Dostępność: perfumerie online i stacjonarne


A jak Wam się podoba Dolce?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz