piątek, 22 lipca 2016

Escada - Born in ParadiseKiedy widzę na półce w perfumeriach flakony Escady to wiem, że w środku jest niesamowicie słodki płyn, ktorego nie odważyłabym się użyć latem w upały. Zresztą nawet sobie nie wyobrażam takiej sytuacji, że temperatura osiąga ponad 20 stopni, nie mówiąc o 30 a ja z własnej nieprzymuszonej woli sięgam po kolorowy escadowy wypust. Nie, choćby nie wiem co NIE. Zresztą w inne pory roku również bym ich nie użyła.

´´ Urodzona w Raju´´. Nie wiem czy gdybym urodziła się np. na Bora Bora, czy Mauritiusie chciałabym pachnieć tak niesamowicie ulepnie. Raczej postawiłabym na coś świeżego, wodnego, a nie na chemicznego  ( TAK!) psikacza, który na dzień dobry kopie z pół obrotu watą cukrową, cukrem do potęgi entej i każdym słodkim przysmakiem od którego wzrasta poziom cukru we krwi. Za dużo tu tego! Poziom zacukrzenia jest poza wszelkimi limitami i jeśli do niedawna narzekałam na supersłodkie zapachy Kylie, jeśli mówiłam, że Różowa Fantasy jest rozpuszczoną białą czekoladą wyjadaną z wiadra to Born in Paradise to przebija. Nie wiem kto czuje tu kokosy, czy mleko kokosowe, bo go tu nie ma, choć teoretycznie powinno być. Nie ma nawet owoców tylko od początku do końca ohydne,sztuczne, koloryzowane, najtańsze słodycze na czele ze wspomnianą watą, której od dzieciństwa szczerze nienawidzę.

Pachnieć tak latem to było by perfumowe samobójstwo, bo istnieje duże niebezpieczeństwo, że nas zemdli, a i ludzie obok nie dają rady znieść takiej dawki cukru wokół. Co za dużo to niezdrowo! Mnie po godzinie zrobiło się autentycznie niedobrze i czym prędzej biegłam wziąć prysznic, by zmyć z siebie to okropieństwo.

Jest to moja trauma i wiem, że nie zbliżę się już do letnich wypustów tej marki. Tego nie polecam, no chyba, że  lubicie inne Escady i macie wysoki poziom tolerancji na coś tak słodkiego i tandetnego.


Nuty zapachowe: 

nuty głowy: zielone jabłko, arbuz, guawa

nuty serca : mleko kokosowe, ananas

nuty bazy: drzewo sandałowe, piżmo, cedr


Ocena: 0 / 5

Cena : 100ml / ok. 170zł

Dostępność: perfumerie online i stacjonarne


A jakie jest Wasze zdanie o Born in Paradise?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz