piątek, 23 grudnia 2016

Top 5 zapachów na ŚwiętaSą takie perfumy, które od razu kojarzą nam się ze Świętami Bożego Narodzenia. Ciepłe, przyprawowe, otulające. Na chwilę przed tym magicznym czasem, chcę Wam przedstawić moje ukochane zapachy bożonarodzeniowe.

# 5

YSL- Opium


Myślę, że nie muszę nikomu go przestawiać. Choć osobiście bliższa memu sercu jest wersja klasyczna z lat 70tych to i współczesna jest piękna. Intensywna, balsamiczna, narkotyczna woń z mirrą, paczulą i ambrą na czele.


# 4

Botrytis - Ginestet

Gęsty, słodkawy aromat świąteczego piernika na miodzie i suszonych owoców. Zawiesisty, może momentami wydać się za słodki jednak nie można odmówić mu oryginalności. Porównuję do niego również genialny, niestety wycofany już dawno Escada Collection.


# 3

Frapin- 1270Cudnowny eliksir z prawdziwym miodem, kakao, suszonymi owocami. Słodkawy, przytulny i wyjątkowy jak wyątkowa jest chwila ubierania choinki, siadania do stołu z najbliższymi, otwierania prezentów.

# 2 Serge Lutens- Rousse


Ciepły, korzenny i poprostu boski! Rousse pachnie jak Glöggi, czyli wino grzane pełne cynamonu, goździków z startą skórką pomarańczy.# 1

L´Artisan Parfumeur- Tea for Two
Moja absolutna miłość i najlepszy zapach nie tylko na Święta, ale super rozgrzewaczo- otulacz na największe mrozy.Sprawdzone przy fińskich zimach, gdzie śnieg sypie prosto w twarz, a nawet para rajstop pod spodniami niewiele daje, gdy na dworze jest ponad -30stopni. Pyszna, mocno zaparzona herbata z mocą przypraw: cynamonem, kardamonem, imbirem i delikatn nut prawdzowego miodu. Czego jeszcze trzeba do szczęścia? Olofaktoryczne cudo!


Oczywiście to nie wszystkie świąteczne propozycje, bo dodałabym jeszcze Słonika Kenzo, Five o´clock au Gingebre, Safran Troublant i kilka innych, ale ta piątka jest moim zdaniem najbardziej świąteczna :)

A jak u Was z perfumami na Boże Narodzenie?  Czym będziecie pachnieć zasiadając do Wigilijnej  Wieczerzy?Chciałam Wam życzyć przede wszystkich zdrowych i spokojnych Świąt.Aby żadna przykrość nie przeszkodziła radości tego czasu. Dużo szczęścia i oczywiście dużo prezentów!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz